Beslenme ve Diyetetik

Grid View:
Hızlı bakış

Gıda Kontrolü ve Mevzuatı

(0)
120,00TL

ÖN SÖZYaşam sürecinde yeterli ve dengeli beslenme büyüme ve gelişme, sağlığınkorunması, iyileştirilmesi ve geliştirilmesi ile yaşam kalitesinin arttırılmasıiçin yadsınamaz temeldir. İnsanların yaşamlarını sürdürmek, fiziksel-mentalgelişimlerini sağlamak ve sağlıklarını koruyabilmek için sağlıklı gıdaya ulaşmasıve tüketmesi en doğal haklarıdır. Bu g..

Hızlı bakış

Beslenme İlkeleri Laboratuvar Uygulamaları

(0)
150,00TL

ÖN SÖZBeslenme, insanların temel ihtiyaçlarından biri olup sağlığın korunması,geliştirilmesi ve yaşam kalitesinin yükseltilmesi için vücudun gereksinimiolan besin ögelerini yeterli miktarlarda ve uygun zamanlarda almak için bilinçliolarak yapılması gereken bir davranış olarak tanımlanmaktadır. Beslenmebilimi; tüketilen besinleri, bu besinlerin bile..

Hızlı bakış

BİYOETİK ÇERÇEVESİNDE VEGAN VE VEJETARYENLİK

(0)
40,00TL

ÖNSÖZArtan nüfus ile doğru orantılı olarak tüketim ve çevre sorunlarında da artış olmaktadır. Tüketimdeki artış ile doğanın bir parçası olan hayvanların endüstriyel kullanımında da artış olmaktadır. Vegan ve vejetaryenlik, sadece bir beslenme biçimi değil, bir yaşam tarzı, bir hayat felsefesi ve ayrıca biyoetik bir yaklaşım olarak kabul etmek mümkü..

Gösterilen: 1 ile 3 arası, toplam: 3 (1 Sayfa)