Sağlık Bilimleri

Sağlık Bilimleri

Grid View:
Hızlı bakış

AFET YÖNETİMİNDE VE AFET HEMŞİRELİĞİ

(0)
270,00TL

ÖNSÖZ Afetler her yıl milyonlarca insanı etkilemekte, toplum ve çevrenin sahip olduğu tüm değerleri tehdit etmektedir. Türkiye başta depremler olmak üzere farklı doğa kaynaklı afetlerden çoğunlukla etkilenen bir ülke olması sebebiyle ağır kayıplar yaşamış ve ciddi tecrübeler edinmiştir. Buna rağmen afetlerle mücadele ve riskleri azaltma kon..

Hızlı bakış

BİLMECELERLE SPOR HEKİMLİĞİ

(0)
225,00TL

Kitaplar vardır bir çırpıda okunur ve başkalarına tavsiye edilir, tekrar okunmak istenir. Kitaplar vardır birkaç sayfa okunur, bir kenara bırakılır, uzun bir süre okunmadan raflarda kalır. Eğitici kitaplar ise zorunlu kalınmadıkça okunmaz, okunulması gerektiği sürece de sıkıntı oluşturur. Bu kitabı, Doç. Dr. Sabriye ERCAN özenle, titizlikle..

Hızlı bakış
Hızlı bakış

EBELİK ESASLARI

(0)
650,00TL

Sayın Meslektaşlarım ve Sevgili Öğrenciler, Ebelik mesleği de diğer sağlık disiplinleri gibi kuramsal bilgi ve beceriyi içeren uygulamalı bir sağlık disiplinidir. Günümüzde lisans, lisansüstü düzeyde eğitim ile gelişimini sürdürmektedir. Bugün ise ebelik kanıta dayalı çalışmalara daha çok ihtiyaç duyarak gelişmek ve değişmek durumundadır. Ba..

2-3 Days
Hızlı bakış
Hızlı bakış

EL ORTEZLERİ

(0)
175,00TL

 El ortezleri akut ya da kronik patolojilerde elin fonksiyonelliğini sağlayan ve günlük yaşam kalitesini arttıran aparatlardır. İnsanlığın varoluşundan bu yana farklı dizaynlarda ve farklı hammaddelerden el ortezleri yapılmıştır. İlk çağlarda ahşap, kemik v.b. maddelerden yapılan ortezler, günümüzde daha çok petrol bazlı plastik malzemele..

Hızlı bakış

Elektro-Fiziksel Modaliteler

(0)
180,00TL

Ön SözUzun yıllardır meslek yüksekokullarında ders veren akademisyenlerin öğrencilerintaleplerini göz önünde bulundurarak hazırladıkları, fizyoterapi teknikerleriiçin elektrofiziksel modaliteler ve uygulamalarının yer aldığı kitabımızınmeslek yüksekokullarının fizyoterapi programlarındaki öğrencilerimizeve fizyoterapi teknikerlerine faydalı bir reh..

Hızlı bakış

Fizyoterapistler İçin Fasyal Anatomi

(0)
170,00TL

Fizyoterapistler İçin Fasyal Anatomi..

Hızlı bakış

HASTA EĞİTİMİ

(0)
140,00TL

Hasta eğitimi, sağlık hizmetleri sunumunda sağlık profesyonellerinden beklenen rollerin önemli bir halkasını oluşturmaktadır. Sağlık eğitimi sağlık hizmetlerinin her aşamasında bireylerin sağlık davranışlarını geliştirmek, sağlığa ilişkin karar verme becerilerini güçlendirmek, yaşamlarını hastalıkla birlikte yönetmelerine ve sağlık durumların..

Hızlı bakış

Hasta ve Yaşlı Psikolojisi

(0)
30,00TL

ÖNSÖZGelişimsel dönemlerden biri olan yaşlılık dönemi, fizikselgerilemelere bağlı olarak engelliliğe neden olabilen, içinde birçokhastalığı barındırabilen, sosyal ve ekonomik değişiklere bağlıolarak da krizlere neden olabilen bir dönemdir. Yaşlılıkdöneminde birey, yaşamındaki değişikliklere uyum sağlamayaçalışmakta ve tüm bu krizleri sağlıklı bir ş..

Hızlı bakış

Hasta Yaşlı ve Özel Gereksinimi olan (Engelli) Bireyler ve Eğitimi

(0)
105,00TL

Sevgili Okur,Engelli çocukların gelişiminde ve eğitiminde özel eğitimönemli bir yer tutmaktadır. Temel insan gereksinimlerimizaynı olsa da birbirinin aynı insan yoktur. Özel eğitimegereksinimi olan çocukların da her birinin engel türü, derecesive engelden/hastalıktan etkilenme durumları birbirindenfarklıdır. Her çocuğu kendi çevresi, kültürü, geçmi..

Hızlı bakış

Hasta, Yaşlı ve Engelli Bakımı

(0)
35,00TL

ÖnsözSevgili Okur,Dünyada ve Ülkemizde nüfus yapısı hızla değişmektedir. Sağlık alanında tanıve tedavi yöntemlerindeki hızlı teknolojik gelişmeler, eğitim seviyesinin artması,doğuştan beklenen yaşam süresinin uzaması sonucu yaşlı nüfus artmakta, günümüzdehastalık yükü olarak kronik hastalıklar daha fazla sorun oluşturmaktadır. Diğertaraftan kentleş..

Hızlı bakış

KADINLIĞIN DÖNÜM NOKTASI MENOPOZ

(0)
370,00TL

                                                                       Kadın olmak yaşam süreci boyunca birçok riskli durum ile mücadeleyi gerektirmektedir. Çevresel, so..

Hızlı bakış

OLGULARLA SPORCU REHABİLİTASYONU

(0)
400,00TL

Sağlık bilimleri alanındaki öğrencilerin, hasta başında aldıkları pratik eğitimleri ve bire bir uygulamaları son derece önemlidir. Öğrencilerimizin olgu çözümlemeli teorik kitaplara olan ihtiyacının ne kadar derin olduğu aşikârdır.  ‘Olgularla Sporcu Rehabilitasyonu’ başlıklı bu kitapta, spor hekimliği uzmanları ve fizyoterapistler olara..

Hızlı bakış

Torasik ve Servikal Bölge Patolojilerinde Rehabilitasyon

(1)
280,00TL

Torasik ve Servikal Bölge Patolojilerinde Rehabilitasyon..

Gösterilen: 1 ile 15 arası, toplam: 45 (3 Sayfa)