Ebelik

Grid View:
Hızlı bakış

Ebelik Uygulama Standartları

(0)
95,00TL

ÖNSÖZUluslararası Ebeler Konfederasyonu tarafından temel görevi “gebelik, doğum vedoğum sonu dönemde anneye ve yenidoğana gerekli bakımı, danışmanlığı sağlamak venormal doğumları kendi sorumluluğunda yaptırmak” olarak tanımlanan ebelik mesleğiinsanlığın var oluşundan itibaren en eski mesleklerin başında gelmektedir. Ebelik,tarihsel süreç içinde sağ..

Hızlı bakış

Anne Sütü ve Emzirme

(0)
60,00TL

ÖNSÖZYaşam için en sağlıklı başlangıç… Bebeği için en sağlıklı başlangıcı onasunmak isteyen bir anne ve bu başlangıçta anne ve bebeğe rehber olacak bir sağlıkçalışanı…Anneler gebeliğin başından itibaren kendileri ve doğacak bebekleri içinsağlık çalışanları ile yakın temas halinde olup, doğumlarını da büyük orandahastanelerde ve sağlık çalışanlarını..

Hızlı bakış

Doğum Öncesi Bakım

(0)
95,00TL

ÖNSÖZİnsanlığın varoluşundan bu yana mevcut olan ve hiçbir zaman önemini kaybetmeyecekolan Ebelik; yaşama sağlıklı başlamak açısından hayati önem taşıyan birmeslektir. Anne ve çocuk sağlığının korunması, yükseltilmesi ile sağlıklı nesillerinoluşmasında temel işlevleri olan Ebelik mesleği; ülkemizde 1996 yılında lisans,2003 yılında yüksek lisans ve ..

Hızlı bakış

Doğurganlığın Düzenlenmesi

(0)
60,00TL

ÖNSÖZÜreme sağlığının korunması, anne, bebek ve toplum sağlığının geliştirilmesinde aile planlaması hizmetlerinin kritik bir önemi vardır. Bireylerin istedikleri sayıda çocuk sahibi olmalarına ve gebeliklerin zamanlamasını belirlemelerine olanak sağlayan aile planlaması; eğitim, danışmanlık ve doğum kontrol yöntemlerinin kullanımı yoluyla elde edi..

Hızlı bakış

Kadın Ve Ebelik

(0)
30,00TL

ÖnsözEbelikte kadının önemi öncelikle bir kadın olarak kadınlara destek olmamızve her zaman kadınlar ile birlikte olmamız ile başlar. Sağlıklı ve güçlü kadınlarile sağlıklı nesillerin sağlıklı başlangıçlar yapabilmesi için ebeler vazgeçilmezkonumdadır. Ebelerin ülkemizde kadınların güçlendirilmesinde primerrol ve sorumlulukları vardır. Güçlü ebeler..

Hızlı bakış
Gösterilen: 1 ile 6 arası, toplam: 6 (1 Sayfa)